headerphoto
Home

Blisko czy tanio - kryteria zakupu mieszkania

Mieszkania na 5
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki, Chemików 6A
Polska,
Telefon: 507 091 363, 691 993 353 Fax:

Jeśli marzymy o mieszkaniu w stolicy musimy się przygotować na mocny wstrząs cenowy.

Średnia cena metra kwadratowego własnego m w stolic to 8322 złotych. Łatwo policzyć, że na małe 50 metrowe mieszkanie trzeba by było wydać ponad 400 tysięcy złotych. Jednak za tę cenę całkiem blisko stolicy można kupić dwa razy większe mieszkanie lub dom, i to nowe mieszkanie.

Ceny w stolicy windują przede wszystkim popyt oraz zabytkowa część miasta, gdzie ceny mieszkań w zabytkowych kamienicach osiągają miliony. Także nowoczesne inwestycje jak Złota 44, gdzie ceny za metr kwadratowy wahają się od 24 do 40 tysięcy złotych, znacząco podnosi średnią cen. Najtańsze mieszkania można znaleźć na obrzeżach miasta w blokach z wielkiej płyty lub też w dzielnicach zaniedbanych i nie odnawialnych od lat.

A tymczasem można znaleźć nowe mieszkania w lepszej cenie i z dobrym dojazdem do Warszawy w Nowym Dworze Mazowieckim. Można też powiedzieć, że z niektórych pobocznych miasteczek łatwiej dojechać do centrum niż jadąc z terenu samej Warszawy.

Nowoczesny, dwupoziomowy loft o powierzchni 179 metrów kwadratowych w samym centrum miasta to koszt 480 tysięcy złotych, gdzie za tę cenę w Warszawie mamy co najwyżej 51 metrów i to najpewniej z rynku wtórnego. Mieszkania w Nowym Dworze Mazowieckim można kupić nawet za 150 tysięcy w stanie deweloperskim, więc jest to nie lada okazja do inwestycji, ale też zmiany miejsca zamieszkania na cichsze i mniej zanieczyszczone (przykład takiej inwestycji można znaleźć na stronie www.mieszkaniana5.pl).

Zdecydowanie Nowy Dwór mazowiecki to świetna alternatywa dla stolicy. A gdy zapragniemy wielkomiejskich rozrywek można wsiąść w samochód, autobus lub pociąg i w pół godziny być w dużym mieście.

Zdjęcia naszego reportera

nieruchomości

domy

deweloperzy

mieszkania


Brak komentarzy!