headerphoto
Home

Jak mądrze wybrać lokal użytkowy?

Szukając lokalu użytkowego można popełnić szereg błędów i często być przekonanym, że wszystko idzie w dobrym kierunku.

Tymczasem wbrew pozorom wcale nie jest łatwo znaleźć pomieszczenie na sklep czy biuro.

Użytkowe lokale w Sulechowie lub innej małej miejscowości najczęściej można jedynie wynająć. Praktycznie nie zdarza się oferta kupna dobrze usytuowanego pomieszczenia. Z prostej przyczyny - przynosi ono właścicielowi sowity dochód, często bez wielkiego zaangażowania zarówno pod względem pracy, jak i nawet poświęconego temu czasu. Jak jednak znaleźć ten najlepszy lokal użytkowy i nie płacić za niego zbyt wiele?

Sporo zależy od profilu działalności. Jeśli szukamy sklepu, to koniecznie musi być na parterze. Wyższe piętra sprawdzą się jedynie w galeriach handlowych, ale nawet tam lepiej być naprzeciwko dużego sklepu spożywczego. Dzięki temu zyskujemy naturalnych klientów, którzy wprost z kas wychodzą na nasz sklep lub mijają go np. w drodze po wózek. Idealnie jeśli sklep będzie w lokalu narożnym - z ekspozycją na dwa ciągi komunikacyjne, co praktycznie podwaja nam powierzchnię wystawienniczą, a także reklamową.

Jaki lokal na biuro?
Szukając lokalu na biuro, skupić się trzeba na innych elementach. Przede wszystkim powinno ono być łatwo dostępne dla kontrahentów i klientów, co nie oznacza, że musi być na parterze. Wystarczy solidny szyld, aby klienci wiedzieli gdzie się kierować. Tam nikt nie będzie przychodził przypadkowo, a z konkretną sprawą, więc nie musimy mieć najlepszej lokalizacji. Co nie oznacza, że nie warto zainwestować w wynajem w okolicach centrum lub dobrej dzielnicy. W ten sposób podkreślimy też prestiż swojej firmy i pokażemy swoją siłę.

Niebagatelnym znaczeniem jest postrzeganie marki, ale też łatwość dojazdu. Warto też negocjować z właścicielem wykończenie biura zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Powinien on bowiem ponieść te koszty.

Zdjęcia naszego reportera

budownictwo

nieruchomości

mieszkania

działki


Brak komentarzy!