headerphoto
Home

Odwieczny dylemat - dom czy mieszkanie?

Wybrać luksusowy dom jednorodzinny na wsi czy wygodne, duże mieszkanie w mieście? Takie pytanie często zadają sobie młodzi ludzie.

Jedno i drugie rozwiązanie ma bowiem swoje zalety i wady.
Wieś to cisza, spokój, czyste powietrze, ale i ogrom obowiązków. Szczególnie uciążliwe jest to w zimie. Trzeba wszak samodzielnie zadbać o ogrzewanie domu, o odśnieżenie dojazdu i wiele innych rzeczy. Wszystko więc wskazuje na to, że apartament w Warszawie będzie lepszym rozwiązaniem. Szczególnie, że apartament taki swoim metrażem może przypominać dom. Może też być dwupoziomowy, mieć ogromny taras. Jedyną jego wadą jest zazwyczaj bliska obecność sąsiadów i bardziej zanieczyszczone powietrze. Ale nie można mieć wszystkiego.
Przewaga mieszkania nad domem wydaje się nie do zakwestionowania. Nie musimy martwić się o stan techniczny budynku, o dostawy wody czy prądu. Ciepły kaloryfer to rzecz normalna a nie wynik naszej ciężkiej pracy. Komfortowe mieszkanie jest azylem po ciężkim dniu pracy. Tu naprawdę możesz odpocząć. Jeśli więc dużo pracujesz, nie masz czasu na ogródek i prace gospodarskie wybierz nowe mieszkanie na Mokotowie. Łatwo dojedziesz do pracy a popołudnia spędzisz w miłym otoczeniu. Zarządca nieruchomości zadba, abyś zawsze mógł się czuć wyjątkowo i byś nie martwił się niczym poza swoją pracą i życiem rodzinnym.
Jeśli więc właśnie teraz musisz podjąć decyzję o wyborze lokum, zdecyduj się na mieszkanie. To wybór na wiele lat. A gdy już przejdziesz na emeryturę i będziesz miał dużo wolnego czasu, wtedy sprzedasz mieszkanie i kupisz dom na wsi. Prace gospodarskie nie pozwolą Ci się nudzić. Wokół domu i w jego wnętrzu zawsze jest coś do zrobienia. Wieś to wyzwanie i ciężka praca, miasto to wygoda.

Zdjęcia naszego reportera

działki

deweloper

agencje nieruchomości

apartamenty


Brak komentarzy!