headerphoto
Home

Zdalna obsługa domu

Pod wyrażeniem inteligentny dom, inteligentne mieszkanie czy inteligentny budynek można rozumieć rozwiązań wiele.

Oto niektóre z nich:

System multiroom, instalacje audiowizualne, systemy nagłośnieniowe czy też systemy audiowizualne: Możliwość utworzenia niezależnych muzycznych stref. Dźwięk hi-fi w całym budynku i w każdym pomieszczeniu. Centralne zarządzanie dźwiękiem a także sterowanie oświetleniem we wszystkich pomieszczeniach razem i osobno.

Inteligentne oświetlenie: Błyskawiczna reakcja na ruch i wykonywane czynności. Zarządzanie strumieniem światła w każdym z pomieszczeń. Automatyczne dostosowanie w zależności od warunków oraz obecności ludzi.

Inteligentne zarządzanie energią cieplną: Odpowiednie sterowanie ciepłem w każdym z pomieszczeń. Właściwy nadzór pozwala zaoszczędzić 40 procent kosztów rocznie. Wsparcie dla źródeł energii odnawialnej.

Nadzór bezpieczeństwem domu: Systemy alarmowe a także monitoringu. Rejestracja i automatyczne informowania na maila i sms w razie awarii urządzeń, włamań, pożaru, zalania. Inteligentna instalacja urządzeń grzewczych zbiera dane z zewnątrz i wewnątrz budynku i zmienia je do potrzeb użytkownika.

Systemy audiowizualne: Prezentowany obraz w całym domu w technologii full HD. Automatyczna integracja z systemem multiroom. Centralne sterowanie systemem audiowizualnym. Połączenie z wybraną platformą telewizyjną.

Inteligentne instalacje komunikacyjne: Błyskawiczna łączność wewnątrz domu. Powiadomienia na telefon. Inteligentne zarządzanie komunikacją wewnątrz pomieszczeniach. Integracja z innymi terminalami w budynku.


Inteligentne domy, inteligentne budynki czy też inteligentne mieszkania są coraz bardziej wzięte wśród ludzi w Polsce.

Autor artykułu mgr Jan Mikulski jest na co dzień pracownikiem firmy Revital z Gdańska zajmującej się profesjonalnym doradztwem i montażem instalacji inteligentnych w domach, mieszkaniach i obiektach użyteczności publicznej.

Zdjęcia naszego reportera

dom

ogród

dekoracja wnętrz


Brak komentarzy!